Gimnazjum

Amerykanie w Pustelniku po raz piąty

Czworo native-speakerów z amerykańskiej szkoły językowej Gateway to English w Mińsku Mazowieckim odwiedziło nasze gimnazjum 8 stycznia 2016 roku. Jewel Gingerich, Renita Zook, Sharon Spicher i Jonathan Miller przybliżyli uczniom tematykę związaną z historią Stanów Zjednoczonych. Temat spotkania: The USA – We Are All Immigrants, pozwolił na spojrzenie na kwestię imigracji w kontekście tolerancji i szacunku dla inności, które stanowią fundamentalne wartości amerykańskie. Nauka słówek, wymowy i akcentu oraz gry i zabawy językowe, które przygotowali goście, pozwoliły gimnazjalistom na bezpośredni kontakt z językiem angielskim. Był także czas na spontaniczną interakcję i rozmowy z Amerykanami, z czego uczniowie uczestniczący w zajęciach chętnie skorzystali.

Już odliczamy czas do następnego, tak obfitującego w pozytywne emocje, spotkania z amerykańskimi przyjaciółmi;)